KRZEWY LIŚCIASTE

Poznaj naszą bogatą ofertę
Berberys thunberga Kobold

Karłowy krzew o kulistym pokroju i ostrych cierniach. Liście lśniące, ciemnozielone, młode czerwonawe, zaś jesienią szkarłatne. Nie ma specjalnych wymagań w stosunku do podłoża. Krzew odporny na mrozy i okresową suszę. Kwitnie w maju na żółty kolor.

Berberys thunberga Bagatelle

Wolno rosnący, karłowy krzew o pokroju płasko kulistym i ostrych cierniach. Liście brązowoczerwone, jesienią przebarwiające się na szkarłatny kolor. Kwiaty żółte V . Wymaga stanowiska słonecznego, gleby od całkiem kwaśnej do umiarkowanie alkalicznej. Odporny na niskie temperatury i silne wiatry.

Berberys thunberga Aurea Nana

Kolczasty, gęsty krzew o jaskrawożółtych, sezonowych liściach. Najefektywniej wybarwia się w półcieniu, w pełnym słońcu liście często ulegają poparzeniu. Doskonale nadaje się na kontrastowe grupy kompozycyjne. Idealny na niskie żywopłoty. Tolerancyjny jeżeli chodzi o warunki glebowe. Kolor liści zmienia się od zielonego poprzez żółty aż do pomarańczowego.

Tawuła szara Grefsheim

Oryginalny krzew o przepięknie zwisających pędach. Jeszcze przed wypuszczeniem liści wytwarza setki śnieżnobiałych kwiatów które całkowicie pokrywają zeszłoroczne pędy. Liści drobne, wąskie, szarozielone, jesienią żółte. Może rosnąć na wszystkich glebach uprawnych ogrodowych. Odporny na mróz i suszę. 

Berberys thunberga Bagatelle

Niski kolumnowy krzew o gęsto ulistnionych pędach. Liście bordowe, stosunkowo duże. Kwiaty żółte (maj – czerwiec) . Owoce długie podłużne, długo pozostają na krzewie. Dobrze znosi formowanie.

Trzmielina Emerald Gaiety szczepiona

Zimozielony krzew ze ścielącymi się pędami. Liście zielone z białą obwódką. Dzięki temu, że jest szczepiona na pniu można formować ją np. w kształt kuli. Toleruje wszystkie próchnicze gleby ogrodowe. Może rosnąć pod koronami dużych drzew. 

POLUB NAS

Subskrybuj Nasze kanały Social Media i bądź na bieżąco z nami